Infolinia +48 12 629 88 00
Wróć do listy

Profesor Andrzej Maciejczak

Profesor Andrzej Maciejczak

Profesor Andrzej Maciejczak pracował w Klinice Neurochirurgii Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi w latach 1985-2002. W latach 1996-1997 był neurochirurgiem w Department of Neurosurgery w Southern General Hospital, w Glasgow, Wielka Brytania. Od 2002 do dziś jest profesorem na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego i kierownikiem Oddziału Neurochirurgii szpitala św. Łukasza w Tarnowie.

Swoje doświadczenie i wiedzę w chirurgii kręgosłupa przekazuje od wielu lat młodym adeptom neurochirurgii i ortopedii za granicą i w Polsce, na kursach organizowanych przez międzynarodowe organizacje naukowe: Europejskie Towarzystwo Neurochirurgów (Nicea, Rzym, Budapeszt, Luxembourg, Trondheim, Padwa, Leeds, Barcelona, Berlin, Praga, Edynburg), AOSpine (w Krakowie, Bratysławie, Budapeszcie, Warszawie, Koszycach, Strasbourgu) oraz Polskie Towarzystwo Neurochirurgii i Polskie Towarzystwo Chirurgii Kręgosłupa.

Jest autorem licznych publikacji naukowych (86) w zakresie chirurgii kręgosłupa w renomowanych pismach naukowych amerykańskich, brytyjskich i europejskich (Neurosurgery, Injury, European Spine Journal) oraz licznych wystąpień kongresowych (231) na arenie międzynarodowej i krajowej jako zaproszony wykładowca.

W 2009 był gospodarzem i organizatorem światowego kongresu chirurgii kręgosłupa Eurospine w Warszawie.

Jest członkiem krajowych i międzynarodowych towarzystw naukowych: Polskie Towarzystwo Neurochirurgów, Polskie Towarzystwo Chirurgii Kręgosłupa gdzie pełnił funkcje w ich zarządach, a także European Association of Neurosurgical Societes, The Spine Society of Europe Eurospine, AO Spine International Association, Congress of American Neurological Surgeons.

Jest autorem podręcznika dla chirurgów „Stabilizacja Kręgosłupa. Część Pierwsza: Kręgosłup Szyjny”, rozdziału „Zespoły bólowe kręgosłupa” w kultowym podręczniku Interny dla lekarzy, rozdziału „Cervical Kyphosis & Scoliosis” w międzynarodowym podręczniku „Cervical Myelopathy” który niebawem się ukaże.

Za swoje osiągnięcia naukowe został nagrodzony m.in.: tytułem Człowieka Roku 2004 w plebiscycie czytelników Gazety Krakowskiej na Człowieka Małopolski (za rozwój i wprowadzanie do praktyki klinicznej małoinwazyjnych metod leczenia chirurgicznego kręgosłupa), Złotym Krzyżem Zasługi przyznanym przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przyznanym przez Ministra Edukacji Narodowej.

Razem z Kierownikiem Pododdziału Chirurgii Kręgosłupa dr med. Bartoszem Godlewskim wywodzą swoje korzenie zawodowe z Kliniki Neurochirurgii Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi gdzie razem pracowali na początku lat 2000.

Wszystkie aktualności
×

Strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia najlepszej jakości świadczonych usług, w celach statystycznych oraz analitycznych za Twoją zgodą wyrażoną poprzez ustawienia przeglądarki w urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia przeglądarki.

Więcej informacji >>

Infolinia +48 12 629 88 00
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia