Infolinia +48 12 629 88 00
Wróć

Jednostki szpitalne

Oddziały Szpitalne

Baza diagnostyczna

Bloki operacyjne

Szpital dysponuje dwoma nowoczesnymi blokami operacyjnymi, pierwszy dedykowany zabiegom w Oddziale Chirurgii Jednego Dnia (przeprowadzanymi w minimalnym czasie, bez potrzeby długotrwałej hospitalizacji), drugi z 5 salami operacyjnymi, wyposażonymi w sprzęt pozwalający na realizację zabiegów o wysokim stopniu trudności, jak również procedur minimalnie inwazyjnych.

Zabiegi operacyjne wykonywane są w pełnym znieczuleniu Pacjenta lub w znieczuleniu miejscowym przy ciągłym monitorowaniu parametrów życiowych przez cały czas trwania operacji oraz po niej na sali wybudzeń. Podczas zabiegu w sali operacyjnej jest obecny także anestezjolog, który dodatkowo czuwa nad bezpieczeństwem Pacjenta.

Poradnie specjalistyczne

Pozostałe

Apteka szpitalna

Apteka szpitalna uczestniczy w racjonalizacji farmakoterapii poprzez opracowywanie wdrażanie, stosowanie, analizowanie oraz aktualizowanie systemu rekomendacji leków, czyli wytycznych i standardów farmakoterapii, zsynchronizowanych ze szpitalną listą leków tworzonych przez Komitet Terapeutyczny Szpitala św. Rafała.

Zadaniem farmaceutów z Apteki Szpitalnej jest ścisła współpraca z lekarzami, pielęgniarkami, mikrobiologami oraz przedstawicielami innych zawodów medycznych w podejmowaniu właściwych, skutecznych i bezpiecznych decyzji terapeutycznych.

Centralna Sterylizatornia

Centralna Sterylizatornia  Szpitala św. Rafała odpowiada za mycie, dezynfekcję kontrolę, pakowanie, sterylizację, magazynowanie i wydawanie materiału sterylnego.

Doświadczony zespół Centralnej Sterylizatorni pracuje w tzw. systemie scentralizowanym, zapewniającym wysoką prewencję występowania zakażeń szpitalnych.

Centralna Sterylizatornia posiada unikalne wyposażenie, w tym m.in.: ultradzwiękową myjnię przeznaczoną do mycia i dezynfekcji sprzętu medycznego, automatyczną myjnię – dezynfektor do mycia i dezynfekcji wózków transportowych, kontenerów narzędziowych, obuwia szpitalnego oraz pojemników transportowych, przelotowe sterylizatory parowe z wysokiej klasy sterownikami PACS, posiadającymi duże możliwości i elastyczność w określaniu żądanych parametrów procesu sterylizacji.

×

Strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia najlepszej jakości świadczonych usług, w celach statystycznych oraz analitycznych za Twoją zgodą wyrażoną poprzez ustawienia przeglądarki w urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia przeglądarki.

Więcej informacji >>

Infolinia +48 12 629 88 00
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia