Infolinia +48 12 629 88 00
Wróć

Leczenie zaćmy

Odzyskaj wzrok z młodości

Czym jest zaćma?

Zaćma (czyli katarakta) jest chorobą soczewki oka, polega na jej częściowym lub całkowitym zmętnieniu powodując utratę właściwej przejrzystości. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), nieleczona zaćma stanowi główną przyczynę utraty wzroku.

Jak się ją leczy?

Zaćmę leczy się za pomocą skutecznego zabiegu operacyjnego zwanego fakoemulsyfikacją. Polega on na wszczepieniu sztucznej soczewki w miejsce zmętniałej. Zabieg usunięcia zaćmy to obecnie jeden z najbardziej skutecznych i bezpiecznych zabiegów medycznych na świecie.

Korzyści wynikające z przeprowadzenia zabiegu

  • jaśniejsze, żywe kolory
  • ostrzejsze widzenie
  • pozbycie się lub znaczne zmniejszenie mocy okularów do dali
  • lepszy komfort życia

Trzy kroki do odzyskania dawnej ostrości wzroku

Krok 1 – Wizyta kwalifikacyjna

Podczas wizyty kwalifikującej lekarz okulista dobiera Pacjentowi odpowiednią soczewkę wewnątrzgałkową. Jest to dokładne badanie diagnozujące stan narządu wzroku.

Krok 2 – Zabieg

W dniu zabiegu należy zgłosić się do Szpitala na czczo. Po dokonaniu formalności związanych z przyjęciem, Pacjent pozostaje pod opieką wykwalifikowanego personelu. Zabieg trwa jedynie 15 min. Zaledwie kilka godzin po operacji Pacjent może opuścić Szpital.

Krok 3 – Wizyty kontrolne

Pierwsza, bezpłatna kontrola pooperacyjna odbywa się w ciągu 7 dni po zabiegu. Dla komfortu psychicznego naszych Pacjentów oraz zmniejszenia ryzyka nawet najdrobniejszych powikłań, zaleca się regularne odbywanie wizyt kontrolnych, których częstotliwość wyznaczy lekarz.

Wybierz ofertę dla siebie

Szpital św. Rafała oferuje Pacjentom możliwość wyboru odpowiedniego rodzaju soczewek. Zabieg z użyciem soczewki asferycznej może zostać wykonany w ramach NFZ lub komercyjnie, zabiegi z wykorzystaniem pozostałych soczewek wykonywane są jedynie w pełni odpłatnie. Niektóre z soczewek umożliwiają jednoczesną korekcję wzroku uwalniając nawet Pacjenta od konieczności używania okularów. Jest to idealne rozwiązanie dla osób aktywnych, chcących osiągnąć wysoki komfort życia.

Soczewki

Dlaczego warto leczyć zaćmę w Szpitalu św. Rafała?

Szpital zapewnia swoim Pacjentom szybki dostęp do usług, a także indywidualnie dobrany plan leczenia, realizowany przez doświadczonych specjalistów przy użyciu nowoczesnego sprzętu. Pobyt Pacjentów odbywa się w komfortowych i bezpiecznych warunkach.

Cennik usług komercyjnych

  • Wizyta kwalifikacyjna: 150 zł – 200 zł
  • Wizyta kontrolna: bezpłatnie
  • Zabieg: 3500 zł - 3700 zł

Potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń lub napisz do nas.

Tel. 12 629 88 00

E-mail: [email protected]

Wszystkie aktualności
×

Strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia najlepszej jakości świadczonych usług, w celach statystycznych oraz analitycznych za Twoją zgodą wyrażoną poprzez ustawienia przeglądarki w urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia przeglądarki.

Więcej informacji >>

Infolinia +48 12 629 88 00
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia