Infolinia +48 12 629 88 00
Wróć

Nasze zaangażowanie w walkę z COVID-19

Dbajmy o siebie!

Grupa Scanmed, której częścią jest Szpital św. Rafała jest zaangażowana w walkę z COVID-19 od samego początku pandemii i aktualnie opracowuje kolejne strategie pomocy w swoich szpitalach w całej Polsce. Szpital św. Rafała, w tym Izba Przyjęć działa w systemie podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (tzw. sieć szpitali) i przyjmuje chorych w stanie zagrożenia zdrowia i życia. W związku z pandemią SARS-CoV-2 powodującej ograniczenie działalności innych szpitali na terenie Krakowa, Szpital św. Rafała przyjmuje blisko dwa razy więcej Pacjentów w stanie zagrożenia życia i zdrowia (w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku).

Wiąże się to również ze znacznym wzrostem hospitalizacji Pacjentów przyjmowanych w trybie nagłym - na ratunek życia i zdrowia do naszych oddziałów (neurochirurgii, chirurgii, ortopedii, kardiologii). Część z tych chorych, w związku z podejrzeniem współistniejącej infekcji COVID-19 wymaga izolacji do czasu otrzymania wyniku testu i dla tych chorych są przygotowane łóżka (tzw. izolatki).

Ponadto, w Szpitalu funkcjonuje punkt wymazowy dla osób, które muszą wykonać test w kierunku COVID-19. Wymazy pobierane są od poniedziałku do soboty w godzinach 8.00 – 10.00 oraz w niedziele w godz. 15.00 – 17.00. Rejestracja na test odbywa się pod numerem telefonu: 12 629 88 00.

Wszystkie aktualności
Infolinia +48 12 629 88 00
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia