Infolinia +48 12 629 88 00
Wróć

Zadbaj o swój kręgosłup!

Małoinwazyjne zabiegi w obrębie kręgosłupa

W ramach Pododdziału Chirurgii Kręgosłupa Szpitala św. Rafała wykonujemy w sposób małoinwazyjny m.in. zabiegi mikrodiscektomii szyjnej i lędźwiowej, z wykorzystaniem specjalnego mikroskopu operacyjnego. Dzięki tej metodzie, w pierwszej dobie po zabiegu nasi pacjenci są pionizowani i rozpoczynają pierwszy etap procesu rehabilitacji. W 2-3 dobie po zabiegu Pacjent jest wypisywany do domu. Dzięki wykorzystaniu metod chirurgii małoinwazyjnej skraca się czas rekonwalescencji przez co pacjenci szybciej wracają do aktywności.

MIKRODISCEKTOMIA SZYJNA

Choroba zwyrodnieniowa / dyskopatyczna kręgosłupa szyjnego z radikulopatią i / lub mielopatią szyjną jest najczęstszym wskazaniem do interwencji operacyjnej w obrębie kręgosłupa szyjnego. Za złoty standard uznaje się mikrodiscektomię z dostępu przedniego z następową spondylodezą. W celu uzyskania spondylodezy stosujemy nowoczesny implant zbudowany z tworzywa PEEK. Implant ten jest skuteczny, łatwy w użyciu i w odróżnieniu od implantów tytanowych nie zakłóca obrazów radiologicznych w kontrolnych badaniach rezonansu magnetycznego. Zabieg wykonywany jest w sposób małoinwazyjny z wykorzystaniem mikroskopu operacyjnego.

MIKRODISCEKTOMIA LĘDŹWIOWA

Przepuklina jądra miażdżystego / dyskopatia w odcinku lędźwiowym to najczęstsze schorzenie kręgosłupa spośród tych, które mogą wymagać leczenia chirurgicznego. Metoda mikrodiscektomii pozwala w szybki i małoinwazyjny sposób dokonać operacyjnego usunięcia przepukliny dyskowej, powodującej ostry zespół rwy kulszowej. Chirurg wykonuje kilkucentymetrowe cięcie skórne na plecach. Z pomocą systemu rozwieraczy dociera do kanału kręgowego, gdzie po delikatnym zsunięciu korzenia / nerwu rdzeniowego uzyskuje dostęp do przepukliny dysku, która jest usuwana.

Potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń lub napisz do nas.

Tel. 126298800

E-mail: [email protected]

Wszystkie aktualności
×

Korzystanie ze strony wymaga zgody na przetwarzanie danych osobowych na zasadach określonych w polityce prywatności.

Jeśli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie cookies, prosimy o wyłącznie cookies w przeglądarce lub opuszczenie serwisu.

Infolinia +48 12 629 88 00
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia