Dr hab. n. med. Agata Bałdys-Waligórska

Dr hab. n. med. Agata Bałdys-Waligórska

Specjalista chorób wewnętrznych, Endokrynolog

Szpital św. Rafała w Krakowie

Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej, na której uzyskała stopień doktora n. med.  Przez ponad 20 lat pracowała jako nauczyciel akademicki w Klinice Endokrynologii CMUJ w Krakowie oraz w Oddziale Klinicznym Endokrynologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, prowadząc leczenie pacjentów z rakiem tarczycy w Oddziale Izotopowym oraz ambulatoryjne leczenie radiojodem pacjentów z nadczynnością tarczycy. Od 2018 roku jest profesorem nadzwyczajnym na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu. Otrzymała stopień doktora habilitowanego w Collegium Medicum UJ w Krakowie.

Uczestniczyła w wielu konferencjach naukowych w kraju i za granicą, a także jest autorką i współautorką licznych prac naukowych opublikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych.

Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób tarczycy i orbitopatii naciekowej w przebiegu choroby Graves-Basedowa, chorób przytarczyc, nadnerczy, guzów przysadki, otyłości i zespołu policystycznych jajników.

Adres placówki

ul. Adama Bochenka 12
30-693 Kraków

E-sklep Umów wizytę top