Programy Lekowe

Programy Lekowe

Usługi płatne / usługi w ramach

AMD to zwyrodnienie plamki żółtej oka związane z wiekiem, występuje najczęściej u osób po 45. roku życia. Dotyczy niewielkiego obszaru w środkowej części siatkówki, który umożliwia widzenie szczegółów znajdujących się bezpośrednio w centrum pola widzenia. Choroba ta wymaga właściwej diagnozy oraz leczenia.

Pomożemy Ci bezpłatnie, w ramach umowy z NFZ

W Szpitalu św. Rafała możliwe jest BEZPŁATNE leczenie neowaskularnej (wysiękowej) postaci zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD), w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Aktualnie AMD leczone jest kilkoma metodami, pozwalającymi spowolnić postęp choroby i zapobiec dalszej utracie widzenia. Polegają na podawaniu Pacjentowi leków blokujących produkowany przez siatkówkę czynnik wzrostu naczyń śródbłonka (VEGF). Przeciwciała anty-VEGF stosuje się w zastrzykach do ciała szklistego, będącego źródłem produkowanego przez siatkówkę czynnika wzrostu.

W Szpitalu św. Rafała proponujemy Pacjentom leczenie preparatem Lucentis (dopuszczony do obrotu przez Komisję Europejską na terytorium całej Unii Europejskiej, w tym w Polsce), Avastin oraz preparatem Eylea (pierwszy lek, który umożliwia wiązanie czynnika VEGF z obu jego stron).

Chcesz umówić się na wizytę lub uzyskać więcej informacji?

Zadzwoń do nas!

Dane kontaktowe

E-sklep Umów wizytę top