dr n. med. Szymon Pietruszka

dr n. med. Szymon Pietruszka

Chirurg ogólny

Szpital św. Rafała w Krakowie

Specjalista chirurgii ogólnej

Oddział Kliniczny Chirurgii Ogólnej

Specjalista chirurgii ogólnej od 2018 roku. Szkolenie w ramach rezydentury odbył w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie na Oddziale Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej.
Ukończył Wydział Lekarski Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie następnie pracował jako asystent przekazując swoją wiedzę i praktyczne umiejętności studentom wydziału lekarskiego. Uzyskał stopień doktora nauk medycznych w 2019 roku, broniąc pracę poświęconą badaniom nad możliwością personalizacji leczenia raka żołądka w zakresie chemioterapii. 


Jego największą pasją jest endoskopia. 
Wykonuje praktycznie wszystkie zabiegi z zakresu endoskopii przewodu pokarmowego, zarówno w ramach diagnostyki (w tym programy badań przesiewowych), ale także w ramach szeroko pojętej endoskopii zabiegowej. Zasada jest prosta - im trudniejszy zabieg, z tym większą pasją go wykonuje.

Szczególne zainteresowanie poświęca zbiegom w zakresie dróg żółciowych - EWCP (wsteczna cholangiopankreatografii), w których się specjalizuje. 

Prowadzi także działalność dydaktyczno-szkoleniową - prowadzi szkolenia, kursy i uczy endoskopii kolejne pokolenie lekarzy i pielęgniarek endoskopowych. 

W pracy zawodowej rozwija się poprzez uczestnictwo w szkoleniach i kursach o tematyce chirurgicznej, endoskopowej oraz w zakresie żywienia klinicznego.

Jest członkiem: Towarzystwa Chirurgów Polskich, Europejskiego Towarzystwa Chirurgicznego oraz sekcji endoskopowej TCHP, Europejskiego Towarzystwa Endoskopii Przewodu Pokarmowego ESGE, Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu POLSPEN.

Adres placówki

ul. Adama Bochenka 12
30-693 Kraków

Umów wizytę

E-sklep Umów wizytę top