Infolinia +48 12 629 88 00
Wróć do listy

Akcja szczepień personelu medycznego przeciw COVID-19

Akcja szczepień personelu medycznego przeciw COVID-19

W poniedziałek w Szpitalu św. Rafała rozpoczęliśmy akcję szczepień personelu medycznego przeciw COVID-19. Pierwszym zaszczepionym został Pan prof. dr hab. n. med. Ryszard Gajdosz z Oddziału Klinicznego Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Od 04.01.2020 r. w Szpitalu św. Rafała prowadzona jest akcja szczepień wśród personelu medycznego. W pierwszej partii Placówka otrzymała 180 dawek preparatu firmy Pfizer.

Akcja rozpoczęła się o godz. 9.00 i jako pierwszy szczepionkę otrzymał Pan prof. dr hab. n. med. Ryszard Gajdosz. Szczepienie poprzedza wypełnienie odpowiedniej ankiety oraz badanie internistyczne.


Chciałbym swoją postawą pokazać wszystkim niezdecydowanym, że szczepienie przeciw SARS-CoV-2 jest w pełni bezpieczne i bezbolesne.

Jest to jednocześnie potężny sukces nauki, porównywalny, a nawet bardziej doniosły niż pierwsze lądowanie człowieka na księżycu w 1969 r.

Po raz pierwszy bowiem w historii, przy współpracy wielu naukowców i w błyskawicznym czasie udało się stworzyć w pełni bezpieczną i skuteczną szczepionkę, która ochroni ludzkość przed rozwojem pandemii, pozwalając wszystkim nam szybciej powrócić do normalności. Po przyjęciu szczepionki czuję się świetnie - mówi prof. dr hab. n. med. Ryszard Gajdosz.

Wszystkie aktualności
×

Strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia najlepszej jakości świadczonych usług, w celach statystycznych oraz analitycznych za Twoją zgodą wyrażoną poprzez ustawienia przeglądarki w urządzeniu. Możesz cofnąć zgodę zmieniając ustawienia przeglądarki.

Więcej informacji >>

Infolinia +48 12 629 88 00
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia