Już 30 stycznia, odbędzie się pierwsze w Krakowie bezpłatne spotkanie edukacyjno-zdrowotne – Klub Pacjenta, organizowane przez Fundację „Z sercem do Pacjenta” Grupy American Heart of Poland.
To wyjątkowe wydarzenie dedykowane osobom, które chcą zadbać o swoje zdrowie, zdobyć rzetelną wiedzę na temat profilaktyki i przeciwdziałania chorobom cywilizacyjnym. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tym wartościowym spotkaniu.
Termin: 30 stycznia 2025 r. godz. 13:00
Miejsce: Klaster Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie 20.22, Zabłocie 20, 30-701 Kraków
„Choroby układu krążenia – wyzwanie naszych czasów”
– Choroby układu krążenia są jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych w Polsce.Podczas Klubu Pacjenta podejmiemy ważne tematy, jakimi są choroby serca oraz ich profilaktyka.
O tych aspektach opowiedzą legenda polskiej kardiochirurgii prof. Andrzej Bochenek, konsultant ds. kardiochirurgii Grupy American Heart of Poland oraz dr n. med. Jerzy Matysek, specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog, Szpital św. Rafała w Krakowie – mówi Katarzyna Kucia-Garncarczyk, prezes Fundacji „Z sercem do Pacjenta”.
Każdego roku w Polsce około 18 tys. osób słyszy diagnozę: rak jelita grubego.
Ten złośliwy nowotwór jest drugim – po raku płuc – najczęściej zbierającym śmiertelne żniwo wśród Polaków. Może rozwijać się przez wiele lat, nie dając żadnych objawów. Dlatego tak ważne są profilaktyka i badania przesiewowe. Podczas Klubu Pacjenta usłyszymy wykład dr Łukasza Strzępka Ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala św. Rafała w Krakowie, pt. „Kolonoskopia jako profilaktyka raka jelita grubego”. W wykładzie usłyszymy jak uchronić się przed nowotworem jelita grubego, dla kogo rekomendowane jest to badanie oraz jak się do niego przygotować.
– Klub Pacjenta w Krakowie to doskonała okazja, żeby dowiedzieć się, jakie kroki warto podjąć w celu profilaktyki chorób cywilizacyjnych, w tym chorób serca oraz raka jelita grubego. Powiemy kilka słów o profilaktyce raka jelita grubego, jak to wygląda w teorii i w praktyce. Zachęcimy do badań i wytłumaczymy dlaczego jest to tak ważne – mówi dr n. med. Łukasz Strzępek, Ordynator Oddziału Klinicznego Chirurgii Onkologicznej i Chirurgii Ogólnej Szpitala św. Rafała w Krakowie.
Bezpłatne badania przesiewowe i stoiska edukacyjne
Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość skorzystania z szeregu bezpłatnych badań, takich jak: pomiar poziomu glukozy, ciśnienia tętniczego, saturacji, EKG, analizy składu masy ciała oraz przesiewowe badania ankietowe przed kolonoskopią. Na miejscu dostępne będą również materiały edukacyjne oraz konsultacje specjalistów – kardiologa, chirurga onkologa, kardiochirurga oraz porady pielęgniarskie. W wydarzeniu wezmą udział eksperci z Małopolskiego Oddziału NFZ oraz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, gotowi odpowiedzieć na pytania uczestników.
Spotkanie w ramach Klubu Pacjenta adresowane jest do osób w każdym wieku.
– Prelegenci przekazują swoją wiedzę w sposób niezwykle przystępny i przyjazny, dzieląc się doświadczeniem oraz odpowiadając na pytania uczestników. To doskonała okazja, by skorzystać z ich wiedzy i rozwiać wątpliwości dotyczące zdrowia. Spotkania Klubu Pacjenta cieszą się dużym uznaniem uczestników i zbierają wiele pozytywnych opinii. Organizowane są cyklicznie w całej Polsce, pod honorowym patronatem Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Ministerstwa Zdrowia, oferując otwartą formułę, która zachęca do udziału osoby w każdym wieku – podkreśla prezes Fundacji.
Klub Pacjenta organizowany jest w partnerstwie z Miastem Kraków.
Patronat medialny: www.kraków.pl oraz Głos Seniora.
Więcej informacji na temat Klubów Pacjenta można przeczytać na www.zsercemdopacjenta.pl.